Do startu zostało:
Dzięki! Do zobaczenia za rok!

Aktualności

Startuje 9. Bieg Konstytucji w Wiączyniu Dolnym

Dodano: 02.05.2019

W najbliższy piątek odbędzie się dziewiąta edycja Biegu Konstytucji w Wiączyniu Dolnym na granicy Łodzi i Gminy Nowosolna. Zawodnicy będą rywalizować na dystansie ćwierćmaratonu w biegu lub marszu nordic walking. Tradycyjnie podczas Biegu Konstytucji 3 Maja odbędą się biegi dla dzieci. Najmłodsi biegacze rywalizować będą na czterech dystansach: ~200 m, ~400 m, ~ 600 m i ~800 m wytyczonej na nowej trasie z metą w samym centrum ośrodka „Zbyszko”. Do zawodów zgłosiło się łącznie ponad 450 zawodników na których na mecie czekać będą pamiątkowe medale. Dla spóźnialski organizatorzy przygotowali dodatkową pulę numerów startowych, które dostępne będą w biurze zawodów od godziny 9:00 w dniu imprezy.
Podczas imprezy nie zabraknie tradycyjnych pokazów jeździeckich, które w tym roku odbędą się w dwóch turach i zapowiadają się naprawę widowiskowo. Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie pyszny grill oraz wiele dodatkowych atrakcji, które przygotowuje Centrum Sportowo - Rekreacyjne Zbyszko m.in. oprowadzanki na kucykach dla dzieci, dmuchańce.
Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Zbyszko”, a partnerem Gmina Nowosolna, która współfinansuje imprezę. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.biegkonstytucji.org oraz na profilu imprezy na Facebook’u.
 
Program zawodów:
9:00 – otwarcie biura zawodów
11:00 – zamknięcie biura zawodów
11:40 – start biegu
11:41 – start marszu 
13:15 – pokazy KJ Zbyszko
13:40 – start biegów dla dzieci
14:20 – pokazy KJ Zbyszko
14:45 – dekoracja zwycięzców
15:30 – zakończenie imprezy 
 

Trasa biegu

Pętla 10,5 km

Partnerzy:

Patronat honorowy:

Partnerzy medialni:

Organizatorzy:

E-mail

zawody@badzaktywny.org

Mapa dojazdu